Firma wydobywcza Bitcoin – Dramat Bitmaina trwa nadal, gdy Zhan robi swoje

Bitmain, niegdyś dominujący producent sprzętu do wydobycia bitcoinów, zmaga się z back-and-forth między Micree Zhan i Jihan Wu. W nowym projekcie Micree Zhan nie tylko zapowiedział zmianę konta bankowego, ale również nową stronę internetową.

Na grupie Bitmain’s WeChat, rzekomo kontrolowanej przez Micree Zhan, ogłoszono nowe konto bankowe do płatności po sprzedaży górników. Notatka zawierała również szczegóły dotyczące nowej strony internetowej. Dovey Wan tweetował, że to „oznacza śmierć Jihana w walce o władzę Bitmain“. Dodano również, że zmieniona oficjalna strona korporacyjna była również kontrolowana przez Micree Zhana.

„Jestem całkowicie zdezorientowany co do tego, co reprezentuje „Bitmain“ i która osoba prawna jest sprawiedliwym spadkobiercą.“

Jihan Wu zareagował na ruch Zhana, zaprzeczając The News Spy jakimkolwiek zmianom, w tym zmianom na koncie bankowym lub w domenie.

Micree Zhan jest obalonym członkiem Bitmain i firma jest teraz pod kontrolą Jihan Wu. Jednakże, Micree Zhan nie przestał próbować wziąć lejce z powrotem. Kilka miesięcy temu, Zhan sprzeciwił się zwolnieniom znacznej części pracowników firmy w otwartym liście. Dodatkowo, film zamieszczony w mediach społecznościowych pokazał tuzin ochroniarzy maszerujących w kierunku biura Bitmain.

Spór między Wu i Zhan trwa już od jakiegoś czasu, nadal gospodarstwa górnicze kontrolowane przez firmę mają się dobrze. W chwili obecnej w prasie łączna ilość hashratu BTC kontrolowanego przez Bitmain w ramach jej spółek zależnych wynosi do 30% całego hashratu.

Z ~30%, BTC.com kontroluje najwięcej [12,1%]; AntPool podąża za BTC.com z wkładem 8,7%. Wreszcie, ViaBTC kontroluje około 8,7% całego hashrenu.